Dzień Dziecka i Dzień Patrona w naszej szkole

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Święto celebrowane na całym świecie również w naszej szkole miało swój wyjątkowy przebieg. W tym roku zostało połączone z Dniem Patrona, który – przez wzgląd na sytuację epidemiczną – był nieco inny niż ten, który pamiętamy z poprzednich. Idea świętowania Dnia Dziecka miała wyjątkowy charakter i skupiała się wokół integracji i adaptacji dzieci i młodzieży po trudnym okresie nauki zdalnej.

Klasy I-III wzięły udział w tradycyjnym konkursie związanym z historią rodu Piastów oraz wycieczkach po najbliższych okolicach. Piękna pogoda i wiosenna aura sprzyjały odkrywaniu ciekawych zakątków naszego miasta. Klasa 4 uczestniczyła w wycieczce śladami miejsc historycznych Łazisk Górnych. Piątoklasiści wyruszyli na dydaktyczne ścieżki Brady, a szóstoklasiści odkrywali tajemnice Kamienicy.

Klasy 7 i 8 wzięły udział w programie profilaktycznym „Debata” oraz zajęciach sportowych.

Ponadto klasy 4-8 również stanęły do rywalizacji w turnieju dotyczącym wiedzy o patronie naszej szkoły.

Wtorkowy dzień był pełen atrakcji także w oddziałach przedszkolnych. Dzieci uczestniczyły w rozgrywkach i konkurencjach sportowych oraz pikniku.

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mogli spędzić Dzień Dziecka w sposób aktywny,  integrując się w grupach klasowych. Zmagania w konkursowych dyscyplinach, wspólne odkrywanie okolicy i ruch na świeżym powietrzu to bezcenne aktywności po tak długim i trudnym okresie nauczania zdalnego.