Szkoła bezpieczna w sieci z B.NET

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do ogólnopolskiego programu:

Szkoła bezpieczna w sieci z B.NET

Projekt realizowany jest przez Fundację Digital University wspólnie z parterem, firmą T-Mobile Polska, która od wielu lat dostarcza praktyczne rozwiązania i dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Realizując swój biznes w sposób odpowiedzialny chętnie angażuje się w akcje rozwijające znajomość nowoczesnych technologii, w szczególności skierowane do grup narażonych na jej zagrożenia jaką są dzieci i młodzież.

Program B.NET to trzy etapy:

1. Szkolenia online dla nauczycieli – trenerzy pokażą nauczycielom jak mogą stać się mentorami cyfrowej rewolucji dla swoich uczniów. Podczas ich trwania omawiane będą kluczowe aspekty świadomego korzystania z internetu oraz przykładowe scenariusze lekcji, które w atrakcyjnej formie prezentują te treści uczniom.

2. Tydzień z B.NET – to czas, w którym nauczyciele przeprowadzają w swoich szkołach lekcje dotyczące bezpieczeństwa w sieci, oparte na scenariuszach omówionych na szkoleniach.

3. Turniej B.NET – na zakończenie projektu na 24 szkoły, które będą najbardziej aktywne podczas Tygodnia B.NET, czekają atrakcyjne niespodzianki.

Informujemy, że od poniedziałku tj; 26 października rozpoczynamy w naszej szkole: Tydzień z B.NET. W każdej klasie, podczas zajęć z wychowawcą zostaną przeprowadzone lekcje, na których wychowawcy zrealizują jeden ze scenariuszy proponowanych przez autorów programu, a dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

Wszystkie klasy prosimy, żeby podczas tego tygodnia wykonały plakat oraz sporządziły: „Kodeks bezpiecznych zachowań w Internecie”.

W sytuacji, gdy od poniedziałku tj; 26 października szkoła przejdzie na nauczanie zdalne bądź hybrydowe, wykonacie w ramach klasy tylko kodeks, który zostanie umieszczony na stronie szkoły. Kodeksy zostaną wysłane panu Oczadłemu. Za wysłanie kodeksów do pana Oczadłego odpowiedzialni będą wychowawcy klas.

W sytuacji, gdy zostaniemy w szkole, obie prace (plakat i kodeks) mogą być na jednym arkuszu. Prace prosimy podpisać z przodu i do końca przyszłego tygodnia wychowawcy klas, są zobowiązani do dostarczenia gotowych prac opiekunom Samorządu Uczniowkiego.

Wszystkie plakaty zostaną rozwieszone na terenie szkoły.

Liczymy na wasze zaangażowanie oraz wspaniałe pomysły.