Zajęcia plastyczno - techniczne

W tym tygodniu dzieci poznawały jesienne kwiaty oraz wykonywały jeden z nich - SŁONECZNIK.

Dzieci dostały szablon słonecznika, który wycinały, następnie środki kwiatów smarowały klejem i sypały lnem. Później malowały płatki żółtą farbą. Po wyschnięciu sklejały dwa słoneczniki ze sobą, a do środka wkładały patyczek, na który nakładały zielone słomki. W następnym dniu dzieci malowały doniczki papierowe, wkładały specjalną gąbkę przeznaczoną do ikeban, w których umieszczały gotowe słoneczniki. Na końcu przyklejały listki z zielonego samoprzylepnego papieru. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wykonywały swoje prace i starały się je wykonać jak najstaranniej, a przy tym dobrze się bawiły, o czym świadczą poniższe zdjęcia.