Zabawy matematyczne z Zestawem Kontrolnym Pus

Dzieci w świetlicy uczestniczą systematyczne w zajęciach rozwijających logiczne myślenie, a co za tym idzie także
umiejętności z edukacji matematycznej.

Dzisiaj dzieci klasy 1 ćwiczyły umiejętności przeliczania i odczytywania liczb kolejno od 0 do 12, utrwalały symboliczny zapis działań matematycznych, porównywały liczby: mniejsza – większa. Zaś dzieci klasy 2 i 3 ćwiczyły dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie do 20 i 100. Zdjęcia z zajęć można zobaczyć poniżej w galerii zdjęć.

Zestaw kontrolny PUS- pomyśl, ułóż, sprawdź, to metoda nauki z wieloletnią tradycją, która zawdzięcza swój sukces połączeniu nauki z zabawą. Ten system nauki polega na połączeniu książeczek z serii PUS, w których znajdują się zadania do wykonania wraz z klockami do samokontroli, które odpowiadają numerom zadań w książeczkach.

Jak to działa?

W poręcznym, zamykanym pudełku z plastiku, które nazywamy ,,Zestawem Kontrolnym”, znajduje się 12 ponumerowanych klocków. Klocki z jednej strony mają cyferki, a z drugiej fragmenty wzoru, który stopniowo powstaje podczas rozwiązywania 12 zadań.

W końcowej fazie pracy, po rozwiązaniu wszystkich 12 zadań, dziecko zamyka pudełko, przewraca na drugą stronę i po otworzeniu ukazuje się mu wzór. Poprzez porównanie wzoru ułożonego z klocków w ,,Zestawie Kontrolnym” ze wzorem znajdującym się przy każdym ćwiczeniu w książeczce, otrzymuje informację o poprawności wybranych odpowiedzi.