Ekologiczne zajęcia terenowe

Od wielu lat nasza szkoła współpracuje ze Stowarzyszeniem Pro Animali, które opiekuje się bezdomnymi zwierzętami na terenie powiatu mikołowskiego.

7 października 2020 r. uczestniczyliśmy w zajęciach terenowych o tematyce ekologicznej, zorganizowanych przez Pro Animali.

Wędrowaliśmy ulicami Cieszyńską i Dworcową. Uczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew rosnące w pobliżu trasy naszej wędrówki. Następnie dokonaliśmy „uroczystego otwarcia” domku dla kotów wolno żyjących, który został ustawiony w okolicach stacji PKP w Łaziskach Górnych.

Pani Gabrysia pracująca dla Pro Animali opowiadała nam do czego służą takie domki i jak powinniśmy dbać o nasze zwierzęta. Oglądaliśmy jak wygląda domek w środku. Poznaliśmy także Panią Marię, która będzie opiekowała się kotkami , które zamieszkają w tym domku. Obiecaliśmy, że zorganizujemy zbiórkę żywności dla bezdomnych zwierząt w naszej szkole. Opowiadaliśmy także różne historie na temat naszych własnych kotków i piesków.

W drodze powrotnej do szkoły wyszukiwaliśmy różne punkty na planie miasta Łaziska Górne.

To była bardzo fajna wycieczka.