Organizacja kształcenia na odległość od 25 marca 2020 r.

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN od 25 marca 2020 r. rozpoczynamy zdalne nauczanie.

Podstawową zasadą nauczania zdalnego, jaką przyjęliśmy w szkole jest  „najpierw tłumaczę potem zadaję” - pierwszeństwo wyjaśnienia uczniom nowego materiału, a następnie polecenie wykonania samodzielnie zadania. W tym celu nauczyciele mogą wykorzystywać zasoby Internetu, e-podręczniki, komunikator Skype oraz sami nagrywać filmy instruktażowe.

Podstawowym narzędziem nauki zdalnej w naszej szkole jest dziennik Librus, poprzez który przekazywane będą uczniom do godziny 18.00 materiały i zadania na następny dzień zgodnie z planem lekcji. Na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku Librus dostępny jest plan lekcji dla każdej klasy. W godzinach określonych w planie lekcji nauczyciel uczący dostępny będzie na Skype. Ze względu na możliwe trudności sprzętowe komunikator Skype jest narzędziem pomocniczym i nie ma obowiązku aby uczniowie systematycznie z niego korzystali. Wyznaczony czas dyżuru na Skype daje możliwość rodzicom kontaktu z nauczycielem. Od 25 marca nauczyciele mają również prawo wystawiania ocen postępów uczniów. W tym celu wykorzystywać będziemy dziennik Librus, gdzie obok oceny nauczyciel zapisze komentarz.

W sytuacjach budzących wątpliwości prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w godzinach 6.00-14.00: tel. 32 224 10 12, e-mail: sekretariat@sp2.laziska.pl. Możliwe jest również umówienie spotkania z dyrektorem szkoły poprzez sekretariat szkoły lub dziennik Librus.

Rodzice i uczniowie mogą korzystać z pomocy psychologa szkolnego - p. Izabely Bieleckiej-Palenga w czwartki w godzinach 15.30-17.30 poprzez komunikator Skype. W pozostałych dniach poprzez wiadomości dziennika Librus lub e-mail: i.bielecka-palenga@sp2.laziska.pl

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych uruchomiło specjalne numery telefonu dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej w sytuacjach kryzysu. Wsparcie można uzyskać pod numerami telefonów: 530 220 954; 530 309 759.