Festiwal Nauki

17 czerwca   2019 r. w  naszej szkole został zorganizowany Szkolny Festiwal Nauki. Podczas Festiwalu nastąpiła prezentacja projektu gimnazjalnego oraz projektów przygotowanych przez uczestników Akademii Sukcesu.

Od lutego 2018 roku w naszej szkole był realizowany projekt "Akademia Sukcesu. Rozwój indywidualnych predyspozycji uczniów szansą na ich lepszą przyszłość". Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem głównym projektu była  poprawa poziomu i jakości kształcenia w Szkole Podstawowej nr 2 poprzez realizację programu indywidualizacji pracy z uczniem,

W ramach Akademii odbywały się  między imnnymi zajęcia w ramach Szkolnego Laboratorium Matematyczno-Przyrodniczego  z matematyki, biologii, fizyki i chemii. Poszczególne grupy zaprezentowały efekty swojej pracy przed zgromadzoną na sali gimnastycznej społecznością szkolną. Każda z grup zrelacjonowała działania, które podejmowała w ramach projektu. Grupa realizująca projekt gimnazjalny oraz „Laboratorium młodego chemika”  zaprezentowała wytworzone podczas zajęć filmy edukacyjne przedstawiające przebieg doświadczeń chemicznych. Uczestnicy „Laboratorium młodego matematyka” pokazali wykonaną podczas zajęć makietę szkoły wraz z przyległym terenem. Uczestnicy  „Laboratorium młodego fizyka” zaprezentowali ciekawe doświadczenia fizyczne oraz film dokumentujący naukę obsługi drona. Grupa biologów wykonała preparaty mikroskopowe tkanek roślinnych oraz protistów i zaprezentowała obraz mikroskopowy za pomocą projektora oraz mikroskopu z kamerą USB.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Szkolnego Laboratorium za ciekawe przedstawienie zagadnień matematyczno-przyrodniczych.